Jak planować wesele żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy?

1. Skróć listę gości

Ludzie mają tendencję do zapraszania zbyt wielu ludzi na swoje wesela. Nie ma takiej potrzeby. To ma być szczęśliwy dzień, więc zaproś ludzi, na których ci zależy, i ludzi, którzy cię uszczęśliwią. Czasami mniej znaczy więcej. Skróć listę gości do osób, które naprawdę są dla ciebie ważne i zaoszczędź  pieniądze podczas planowania wesela.

2. Zaproszenia

Absolutnym zwycięzcą zaproszeń ślubnych, jakie kiedykolwiek otrzymałam, było zaproszenie elektroniczne. Nie mówię, że musisz zrobić to samo, ale może to zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy, więc przynajmniej pomyśl o tym.

Jeśli zdecydujesz się na tradycyjne zaproszenia, wybierz te, które są prostsze w projektowaniu i wybierz płaskie karty. Za pomocą tych zaproszeń możesz zaoszczędzić co najmniej 10% w porównaniu do tych, które składają się i otwierają. Postaw na tradycyjne kolory, ponieważ fantazyjne nowoczesne kolory łączą się z ceną.

3. Niewielka pomoc twoich przyjaciół

Nie ma nic złego w proszeniu znajomych o pomoc przy weselu. Większość z nich z przyjemnością zrobi to dla Ciebie co jest świetną sprawą gdy masz ograniczony budżet na wesele. Masz przyjaciela, który piecze świetne ciasta? Poproś go, aby przygotował twój tort weselny jako prezent ślubny dla Ciebie i Twojego męża. Może ktoś z waszych przyjaciół gra w zespole – zatrudnijcie ich, aby byli zespołem na waszym weselu. Znasz kogoś, kto jest właścicielem firmy cateringowej? – poproś go o zrobienie menu. Poproś znajomego, by zainteresował się fotografią – niech to będzie Twój fotograf ślubny.

4. Coś pożyczonego

Każda panna młoda potrzebuje czegoś starego, czegoś nowego, czegoś pożyczonego i czegoś niebieskiego. A może pożyczasz swoją suknię ślubną, to świetny sposób na wydanie mniej pieniędzy na ślub. Nowa suknia ślubna może wiele kosztować. Jednak mimo tego, że panny młode wciąż chcą wyglądać jak najlepiej w dniu ślubu, nie są one tak sentymentalne, aby posiadać swoją suknię ślubną. Tak więc – możesz wypożyczyć suknię ślubną lub pożyczyć ją od swojej matki lub siostry.

5. Włosy i makijaż

Jeśli robisz swoje własne włosy i makijaż codziennie i na specjalne okazje, możesz również zrobić sobie włosy i makijaż na swój ślub. Nie ma w tym nic złego i oszczędza mnóstwo pieniędzy. Sama wiesz najlepiej w jakim makijażu i jakiej fryzurze czujesz się najlepiej. Istnieje wiele fryzur ślubnych, które możesz wypróbować. Zrób próbę tego, który wybrałaś kilka dni przed ślubem – nie chcesz aby okazało się, że nie możesz zrobić tego tylko kilka godzin przed wielką chwilą.

6. Dekoracje

Dekoracje są bardzo ważne dla narzeczonych, ale mogą naprawdę podkręcić ślubny rachunek.

Aby obniżyć te koszty, wybierz kompozycje kwiatowe z jednym kwiatem zamiast z mieszanką kwiatów.Pamiętaj, że róże i storczyki są zwykle najdroższe, więc wybierz kwiaty bardziej przystępne cenowo – jak gerbera czy hortensja. Jeśli chcesz dużych centralnych bukietów, poproś kwiaciarnię, by postawiła na więcej zieleni, a zaoszczędzisz trochę więcej.

Wiele kobiet wybiera dzikie kwiaty na bukiet weselny. Nie kosztują prawie nic – można je wybrać w pobliskim parku, dla mnie są to najpiękniejsze kwiaty.

Jak oszczędzić przy organizacji wesela

7. Upominki dla gości

Co powiesz na kupienie losu na loterię? Pomysł jest zabawny i oryginalny.
Jeśli będziesz brać ślub podczas wielkiego święta – kupuj słodycze na rok przed. Na przykład, jeśli będziesz mieć ślub w święta zimowe – kup słodkości tuż po świętach Bożego Narodzenia. Ceny mogą być nawet o 50% niższe.

8. Poproś o rabaty

Nie wstydź się prosić o rabaty podczas planowania ślubu. Będziesz zaskoczona, ile osób chce ci dać zniżkę tylko dlatego, że bierzesz ślub. Niezależnie od tego, za co płacisz, wspomnij, że bierzesz ślub i zapytaj, czy możesz otrzymać zniżkę. Nawet jeśli jej nie dostaniesz – nie ma nic złego w pytaniu.

Myślisz, że możesz zaplanować swój ślub z ograniczonym budżetem? Założę się, że tak. Po prostu zaplanuj to dobrze i na czas! Im szybciej zaczniesz, tym szybciej skończysz. Wydawanie mniej pieniędzy na ślub nie oznacza, że ​​musisz być tani, po prostu mądry. Wtedy będziesz miała więcej pieniędzy na idealny miesiąc miodowy.

2 KOMENTARZE

  1. Chcę kupić sukienkę używana i szybko ją sprzedać 😀 co do zapraszania fotografów lub orkiestry, którzy są naszymi znajomymi lub przyjaciółmi i powinni być jako goście na naszym ślubie- to kiepski pomysł. Wolałabym jednak żeby się bawili, a nie znajdowali super ujęcia, lub wymyślali zabawy dla gości.

  2. Kolejnym sposobem jest Dj na wesele zamiast tradycyjnego zespołu. Jest to rozwiązanie nie tylko tańsze (1 osoba zamiast 3 czy 5 nie tylko kosztuje mniej, ale też płacimy jedynie za jedno miejsce przy stole więcej), ale również repertuar jest szerszy – zespół zwykle jest w stanie zagrać hity disco-polo, a to nie każdemu odpowiada. Mogę polecić sprawdzonego z Gdańska – jest to jednocześnie wodzirej z własnym sprzętem i oświetleniem, więc oszczędności spore.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Wpisz swoje imię