Bez względu na miejsce, w którym odbywa się przyjęcie weselne, galeria sztuki, sala na wsi lub namiot na trawniku rodziców, musisz ustalić plan rozmieszczenia! Decydowanie o tym, jak umieścić parkiet, stoły, scenę i bar, będzie miało znaczny wpływ na przebieg wieczoru. Nie wiesz, jak ustawić salę weselną? Mamy kilka wskazówek, od czego zacząć.

Najpierw zaplanuj położenie parkietu

Umieść parkiet i scenę jako pierwszą. Znając wielkość pomieszczenia na sam początek, zastanów się, gdzie powinno znajdować się miejsce do tańczenia, oraz zespół. Warto przeanalizować, w którym miejscu i na jakiej ścianie najlepiej pasować będzie pale do zabawy w ruchu. Jeśli sale, gdyż jest ono stałe bądź właściciele dadzą dobre sugestie co do jaj rozmieszczenia. Jednak w przypadku gdy wybieramy miejsce, gdzie odbywa się zbyt wiele ślubów, być może trzeba będzie poświęcić dłuższą chwilę na rozplanowanie go. Dwie najbardziej popularne opcje prostokątnego pomieszczenia to albo centralne umieszczenie parkietu wzdłuż miejsc siedzących lub parkiet na jednym końcu sali i zespołem na jego końcu.

Wybierz kształt stołów

Zanim zaczniesz realizować plan sali i jego wygląd i styl zdecyduj jaki kształt i rozmiar stołów oraz krzeseł chcesz. Niezależnie od tego, czy Ty i Twój partner chcecie mieć stolik w centrum tylko dla siebie, czy też dołączycie do gości na weselu upewnij się, czy jesteście w centralnej lokalizacji, tak aby widzieli was wszyscy gości a wy ich oraz czy macie dobry widok na zespół i parkiet. Następnie zastanów się, czy wy i wasi goście będziecie siedzieć przy okrągłych, kwadratowych czy też prostokątnych stołach, ilu gości może zmieścić się przy każdym ze stołów, dzięki temu wybór będzie prostszy, ponieważ w przypadku okrągłych stołów trzeba liczyć się z ich większą zajmowaną powierzchnią przy mniejszej ilości pomieszczonych gości.

Jak zaplanować rozmieszczenie na sali weselnej

Rozmieszczenie stołów na sali

Teraz kiedy już wiesz jakie stoły będą na sali weselnej rozplanuj ich rozmieszczenie. Postaraj się rozmieścić swoje stoły tak symetrycznie, jak to możliwe. Stoły najlepiej układać na kształt litery U z państwem młodym na samym jej środku z dokładnym widokiem na wszystko. W przypadku kiedy parkiet umieszczony będzie na końcu sali umieść stoliki tylko w drugiej części tak by nie wadziły i nie zajmowały miejsca na parkiecie.

Wybierz miejsca VIP

Zarezerwuj najbliższe stoły dla najbliższych rodzin i odłóż na bok stoły, które są dalej od zespołu dla starszych gości.

Miejsce na bar

Z pewnością pozytywnie zaskoczyć swoich gości takim dodatkiem i zapewnisz im dodatkową atrakcję, a drinki będą smakować znacznie lepiej. Dobrą zasadą jest posiadanie jednego baru z dwoma barmanami na 100 gości. Więc jeśli spodziewasz się 150 osób, powinieneś mieć dwa bary i co najmniej trzech barmanów na wieczór. Staraj się trzymać je z dala od wejścia do pomieszczenia. Umieść jeden bar w pobliżu parkietu, aby impreza się zaczęła, a druga trochę dalej.

Szwecki stół

Niezależnie od tego, czy to będzie prawdziwy szwedzki stół, czy też kącik z kawą, herbatą, ciasta i owocami powinien on stać w takim miejscy, aby nie kolidował samą swoją obecnością ani też przechadzającymi się w jego kierunku gośćmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Wpisz swoje imię