Dobierając fryzurę ślubną warto zwrócić uwagę na typ urody jaki jest Ci przypisany. Oczywiście głównie będziesz patrzeć na to co Ci się podoba i w czym się dobrze czujesz, to właściwa droga. Jednak jeśli zastanawiasz się nad kilkoma fryzurami ślubnymi powinnaś wybrać tę, która podkreśli Twoje atuty i zakryje co nieco jeśli czujesz taką potrzebę.

 

Jaką fryzurę ślubną wybrać

 

Kształt twarz a fryzura ślubna

Jeśli jesteś dopiero na etapie wyboru fryzury, inspirujesz się zdjęciami i wpisami, najpierw spójrz na własne odbicie. Zrób sobie taki mały test. Na sam początek określ jaki kształt ma Twoja twarz. To bardzo ważny element doboru fryzury, również tej w której pokazujemy się każdego dnia. Fryzurą jesteś w stanie zmienić niesamowicie swój wygląd a także nadać charakter, uzewnętrznić osobowość. Jednak nie o tym teraz. Każda twarz ma inny kształt, który wpisuję się w figury geometryczne. Dzielimy je na:

Każdy z określonych kształtów twarzy ma przepisane najlepiej współgrające z nim rodzaje fryzur. Może okazać się, że zrobisz coś zupełnie innego i to będzie fenomen, a Ty będziesz czuć się piękna jak nigdy.

Jak określić swój kształt twarzy?

1. Stań przed lustrem z dobrym oświetleniem. Najbardziej widoczne kształty pojawią się gdy będziesz bez makijaży, cieniowania, konturowania twarzy itd.
2. Wszystkie włosy zgarnij do tyłu, a najlepiej zwiąż je w kucyka. Jeśli masz grzywkę to nie zapomnij również o niej.
3. Przyjrzyj się swojej sferze skroni (czoło, linia włosów), sferze policzkowej (czy policzki są pełne czy może widać wyraźnie kości policzkowe) oraz sferze szczęki i podbródka (czy szczęka jest zarysowana, czy podbródek jest zaokrąglony czy może bardziej „spiczasty”). Porównaj ich proporcje: czy Twoja twarz jest tak samo szeroka jak długa? Czy może szczęka jest wyraźnie szersza od czoła?
4. Porównaj swoje obserwacje z umieszczonymi obrazkami i postaraj się dobrać jak najbardziej odpowiadający Twoim zarysom.

Jak dobrać fryzurę ślubną najlepiej dopasowaną do kształtu twarzy?

Po wcześniejszym ustaleniu kształtu Twarzy czas na dobór najlepszej fryzury ślubnej.

Twarz owalna

Jesteś posiadaczką owalnej twarzy? Jesteś szczęściarą, ponieważ do tego typu pasują niemal wszystkie fryzury. Nie powinnaś mieć kompletnie żadnego problemu z decyzją, gdyż każdy z wyborów okaże się tak na prawdę właściwy. Osoba o takiej twarzy dobrze wygląda zarówno z grzywka jak i bez niej. W prostych, kręconych, spiętych czy rozpuszczonych. Skup się zatem na tym co chcesz mieć w tym dniu zrobionego.

Twarz trójkątna

Taki typ twarzy charakteryzuje szerokie czoło i szpiczasta broda. Najlepsze okazują się fryzury z włosami o średniej długości. Doskonale sprawdzają się także tzw. „boby”, które optycznie poszerzają twarz przy brodzie. Grzywki opadające na bok lub nawet delikatnie na policzek to także rekomendowane rozwiązanie w tym przypadku. Rewelacyjny wygląd zapewni Ci fryzura z większą objętością przy linii brody i niżej, a mniejszą od czubka głowy.

Najlepsze fryzury dla Ciebie: krótkie kręcone włosy, klasyczny bob, krótka grzywka – jeśli wolisz dłuższą zaczesz ją na bok, włosy długie, bądź półdługie cieniowane – z przedziałkiem na boku, kręcone końce włosów aby zrównoważyć wąski dół twarzy, upięcie włosów do góry z wypuszczonymi, luźno opadającymi na twarz pasemkami.

Twarz kwadratowa

Tu mamy do czynienia z mocnymi rysami. W celu złagodzenia delikatnie tych konturów zaleca się fryzury dłuższe lub przynajmniej średniej długości (do linii ramion) oraz folowane. Fryzura powinna być delikatnie wycieniowana i nachodząca na twarz. Wtedy odciąga uwagę od mocno zarysowanej żuchwy. Nie zaleca się krótkich fryzur, przede wszystkim prostych grzywek.

Propozycje dla Ciebie: długie (lub półdługie), proste, wycieniowane włosy, lekko podwinięte na końcach lub falowane, cięcia warstwowe, strzyżenia z pazurkami – zamaskują zbyt wydatne kości policzkowe, wycieniowane końcówki, przedziałek na boku.

Twarz okrągła

Typowi wpisanemu w okrąg towarzyszy pulchna buzia. Zatem jeśli chcesz ją optycznie „wysmuklić”, oprócz konturowania podczas wykonywania makijażu, złagodź ją fryzurą. Włosy z lekkimi pazurkami zachodzącymi na policzki. Ważna jest także objętość na czubku głowy, która optycznie wydłuży twarz. Unikaj bardzo krótkich fryzów, zwłaszcza tych zamykających się do środka i kończących na linii brody. Poszerzą twoją buzię i podkreślą okrągłe kształty. Pazurki, długie lub średniej długości proste włosy podwinięte na końcach, delikatne fale, cięcie powyżej linii żuchwy, upięciu włosów do góry, fryzury dodające objętości i wysokości na czubku głowy.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Wpisz swoje imię