Dekoracja ślubna z wykorzystaniem jesiennych liści

Złote, czerwone brązowe małe i wielkie. Liście zachwycają kolorami i kształtami. Wraz z rozpoczęciem jesieni i pierwszymi spadającymi liśćmi, pojawiło się pełno pięknych inspiracji z wykorzystaniem tego, co dała nam jesień, do dekoracji mieszkania, tworzenia bukietów itd. Czemu nie wykorzystać tego pięknego daru od natury, w dekoracji stołów weselnych, bukiecie panny młodej, zaproszeniach jako motywu przewodniego? Nie wierzysz, że liście mogą stworzyć cudowny wygląd sali weselnej i Państwa młodego? Spójrz, co potrafią zdziałać te małe, szeleszczące liście!

Wiele par decyduje się na wesele jesienią i wybiera tę porę roku za motyw przewodni. To bardzo piękny i obszerny temat. Inspirowanie się porami roku przy doborze dekoracji jest bardzo naturalne i zgrywa się z tym, co widzimy na zewnątrz sali, jeśli w takiej organizowana jest zabawa. Sezonowe zmiany w przyrodzie to bardzo dobry motyw dla par, które nie wiedzą jaki temat przewodni wybrać a chciałaby jakiś u siebie wprowadzić.

Dekoracja stołu za pomocą jesiennych liści

Na weselnych stołach zawsze stawiane są kwiaty w wazonach lub jako girlandy albo rozsypywane na obrusie.  W czasie jesiennym zamiast kwiatów dobrym wprowadzaniem do jesiennego klimatu będzie wybór liści w odcieniach żółci, pomarańczowego lub brązowego. To bardzo ciepłe kolory. Wykorzystane w bukietach lub rozsypane przez środek stołu na obrusie nadadzą bardzo charakterystycznego, ciepłego i jesiennego charakteru.

Jesienne liście w dekoracji ślubnejJesienne liście w dekoracji ślubnej

Liście zamiast konfetti, ryżu i monet

Skoro wesele ma być w klimacie jesieni, to fajnie będzie wykorzystać wszystkie jej motywy w maksymalny sposób. W zwyczaju jest obsypywanie młodych, wychodzących z kościoła po ceremonii. Zazwyczaj używa się do tego ryży, monet lub płatków kwiatów. Przełamaniem tej reguły będzie wykorzystanie pięknych liści jesiennych. Obrzucenie nimi pary młodej da niesamowity efekt, także w powstających w tym czasie fotografiach pamiątkowych!

Jesienne liście w dekoracji ślubnej

Jesienne liście w dekoracji ślubnej

Świeczniki dekorowane liśćmi

Banalnie proste rozwiązania, najczęściej okazują się tymi najlepszymi. Dekoracje z udziałem liści jesiennych są tak banalne do wykonania, że nie potrzebujesz niczyjej pomocy. Wystarczy garść liści, szkło, świeczka albo lampki. Czarodziejski klimat dzięki efektom końcowym murowany.

Jesienne liście w dekoracji ślubnejJesienne liście w dekoracji ślubnejJesienne liście w dekoracji ślubnej

Liście w bukiecie ślubnym

Zaakcentuj swój wybór motywu także w swoim wizerunku. Kilka liści dodanych do bukietu może okazać się fenomenalnym wyborem. Zważając na to jak wiele jest barw liści z pewnością dopasujesz jakiś do swoich upodobań i kolorystyki w jakiej chcesz go zachować. Twój przyszły mąż również może reprezentować wasz wspólnie wybrany motyw. Najlepszym sposobem na to będzie wykonanie butonierki w jesiennym klimacie także z małym akcentem liścia.

Jesienne liście w dekoracji ślubnej

Jesienne liście w dekoracji ślubnej

Jesienne liście w dekoracji ślubnej

Winietki z liści

Nie bój się wykorzystywać tych małych kolorowych, szeleszczących listków do wszystkiego, co wpadnie Ci do głowy. Im więcej ich na sali, tym bardziej klimatycznie i naturalnie w pomieszczeniu. Przecież chodzi o to, żeby przenieść trochę klimatu zewnętrznego do wewnątrz i spoić z tą dekoracją. Winietki na stołach możesz zrobić, używając jedynie listka i białego markera. Wypisz każdy liść i umieść go przy miejscy przeznaczonym dla danego gościa. Liście to bardzo wygodna i pomysłowa alternatywa dla zwykłych kartek. Winietki z liści goście będą mogli zabrać ze sobą na pamiątkę lub po prostu wyrzucić je. Cóż za doskonała forma pozwalająca równocześnie zaoszczędzić trochę kartek papieru.

Jesienne liście w dekoracji ślubnej Jesienne liście w dekoracji ślubnejJesienne liście w dekoracji ślubnej

Zaproszenia weselne dekorowane liśćmi

Najlepszym przygotowaniem gości weselnych na to, co będzie się działo na weselu, jaki będzie jego klimat, są zaproszenia. Styl, w jakim je przygotujesz, wprowadza gości w klimat wesela i daje przedsmak tego, jak prawdopodobnie będzie wyglądało, a ściślej mówiąc, jaki będzie jego motyw przewodni. Przygotowanie zaproszeń ślubnych z użyciem liścia czy to naturalnego, czy w formie grafiki jest doskonałym pomysłem. Daje to także niepowtarzalny i elegancki wygląd tym małym karteczkom.

 

Bez względu na wybór motywu przewodniego wesela, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jesienią pogoda jest bardziej kapryśna niż latem. Jest chłodniej, dlatego Panna młoda powinna pomyśleć o czymś cieplejszym na ramiona, a i panu młodemu w listopadzie nie zaszkodzi założyć coś więcej . Można też pomyśleć o sukni ślubnej z długimi rękawami. Szybciej się ściemnia, dzięki czemu nie trzeba długo czekać, żeby zimne ognie, lampiony miłości czy zapalone świece dobrze wyglądały.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Wpisz swoje imię