Nawet jeśli jesteś kobietą o naturalnie grubych i ciemnych rzęsach oraz brwiach, Twoja cera jest nieskazitelna, a usta są uwydatnione i czerwonawe. Nawet jeśli na co dzień nie pokrywasz swojej twarzy żadnymi kosmetykami, założę się, że w dzień swojego własnego ślubu pokusisz się, chociaż by na odrobinę różu do policzków, cienia, tuszu czy podkładu. Jednak jak wiele jest tak idealnie podkreślonych oczu i porcelanowych cer wśród kobiet?

Makijaż ślubny

Faktem jest to, że zdecydowana większa część z Was, kochane kobiety, podkreśla swoją naturalną urodę kosmetykami. Dlatego chciałam Wam przekazać kilka podstawowych wskazówek, które sama rekomenduję a, pomogą wykonać wspaniały makijaż ślubny.

Co powinnaś wiedzieć o makijażu ślubnym?

Makijaż ślubny stanowi ważny element całego wizerunku Panny młodej. Podobnie jak fryzura, jest najpiękniejszym dodatkiem w całym wyglądzie kobiety. Dobrze zrobiony makijaż to taki który przetrwa razem z Tobą całą noc, a nie zostanie na koszuli ukochanego, sukience, lub po prostu nie spłynie wraz z potem wytworzonym podczas intensywnego tańca, kiedyś każdy będzie chciał, chociaż parę min zatańczyć z królową balu!

Przygotuj cerę do makijażu ślubnego

Zanim zaczniesz wykonywać jakikolwiek kroki związane z makijażem, zadbaj o jego podstawę. Przecież to płótno, na którym maluje artysta, jest podstawą udanego dzieła! Jeśli masz problem z przesuszaną cerą, pomyśl o makijażu ślubnym kilka tygodni przed jego wykonaniem. Bardzo ważne jest nawadnianie od środka. Pij dużo wody! Nakładaj krem 3 zarazy dziennie w większej ilości i wklepuj opuszkami palców, aż wchłonie całość. Ważne dla Twojego świeżego i dobrego wyglądu jest unikanie jakichkolwiek inwazyjnych zabiegów. Nie chcesz chyba zaczerwienionej cery, opuchlizny czy najgorzej…strupków. Makijaż wykonywany na zdrowej i zadbanej cerze jest o wiele trwalszy.

Makijaż dopasowany do Ciebie

Dobry makijaż ślubny to również taki, w którym Ty się dobrze czujesz. Nie wyobrażam sobie iść do ołtarza w makijażu, w którym nie czuję się sobą! Nie decyduj się na makijaż, którego nigdy wcześniej nie zrobiłaś tylko dlatego, że podoba Ci się na jakiejś innej kobiecie. Wiesz, w czym czujesz się najlepiej, więc zadbaj o jak najlepsze wykonanie takiego makijażu, który będzie odpowiadał Twojemu charakterowi, a także kreacji i fryzurze w dniu ślubu.

Lekki makijaż ślubny

Intensywność makijażu zależy głównie od preferencji i rodzaju urody panny młodej. Makijaż jest również dobierany do charakteru osoby. Dobrze zachować spójność między osobowością a intensywnością i typem makijażu. Mocny i uwydatniony makijaż u eterycznej blondynki nie będzie miał nic wspólnego z podniosłym i wyjątkowym dniem ślubu. Tak mocny makijaż w tym przypadku może mieć wpływ na złe samopoczucie. W przypadku temperamentnych kobiet lub tych z mocno zaznaczonymi rysami twarzy, mocny makijaż jest wręcz zalecany, zwłaszcza jeśli na co dzień wykonujesz mocniejszy makijaż. Pamiętaj jednak, aby nie tworzyć maski na twarzy, makijaż ślubny ma podkreślić i uwydatnić twoje naturalne piękno, a nie sprawić, że goście weselni Cię nie poznają ; ) Nie używaj ciężkich podkładów. Ważnym elementem makijażu ślubnego jest konturowanie. Twoja twarz nabierze zdrowego wyglądu i będzie ładnie podkreślać kości policzkowe. Dzięki temu twarz stanie się bardziej wyrazista, będzie też lepiej wyglądała na zdjęciach.

Makijaż ślubny powinien być trwały

Uściski, pocałunku tańce i wiele innych…tyle musi znieść Twoja twarz wraz z makijażem na niej przez całą noc. Trwały makijaż to kolejna z podstaw, jeśli nie chcesz utkwić w pamięci jako „rozmazana panna młoda”. Jeśli jesteś w grupie kobiet, które będą miały mocniejszy makijaż, powinnaś zadbać o wodoodporne kosmetyki przede wszystkim eyeliner i tusz. Na koniec makijażu utrwal go lakierem lub zastosujesz fixer, który tworzy na twarzy powłokę nieprzepuszczającą wody. Tak utrwalony makijaż nie brudzi ubrań ani nie ściera się.

Makijaż próbny

To niezwykle ważne, aby wykonać makijaż próbny (podobnie jak próbną fryzurę). Dzień ślubu nie jest czasem na eksperymentowanie. Próbne wykonanie makijażu pozwala uniknąć rozczarowań związanych ze źle dobranymi elementami stylizacji. Jeśli decydujesz się na makijaż w salonie kosmetycznym, masz okazję sprawdzić umiejętności kosmetyczki i zobaczyć czy jest w stanie spełnić oczekiwania, które jej przedstawiasz podczas rozmowy. W razie nieporozumienia i niezadowolenia masz jeszcze szanse poszukać kogoś innego i również sprawdzić: ) To także doskonały sposób na sprawdzenie trwałości jego wykonania. Próbny makijaż możesz wypróbować np. na imprezie z koleżankami, wieczorze panieńskim czy innej niecodziennej sytuacji. No i przede wszystkim upewnisz się, czy ten makijaż jest spełnieniem Twoich oczekiwań, czy psuje do Twojego charakteru. Warto zrobić kilka zdjęć i zobaczyć czy w obiektywie wygląda równie korzystnie, jak na żywo. Makijaż próbny pozwoli również zweryfikować czy kosmetyki, których użyjesz w dniu ślubu, nie wywołują uczulenia, wysypki, zaczerwienień itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Wpisz swoje imię