Upominki wręczane gościom na koniec imprezy, to coraz częściej praktykowany w Polsce sposób, na podziękowanie za wspólnie rozpoczęty, nowy etap życia. Zazwyczaj są to dosłownie symboliczne, małe, prezenty, które mają sprawić gościom przyjemność i pozwolić im zapamiętać wesele na dłużej. Decydując się na taką, dodatkową  formę podziękowania (mówię dodatkową, ponieważ zazwyczaj goście otrzymują kawałek ciasta bądź pudełko z daniem) dobrze mieć jakieś konkretne, znaczące i nie zabierające fortuny pomysły w zanadrzu.

Najlepsze prezenty dla gości weselnych

Prezent dla gości weselnych

Przygotowałam dla Was listę na najlepsze prezenty dla gości weselnych.  Mam nadzieję, że każdy znajdzie w niej idealny upominek dla gości.

Słoiczki z konfiturą lub miodem

Coś, co lubią wszyscy! Czyli smakołyki:) Nie ma nic bardziej unikatowego i bardziej praktycznego, a zarazem trafionego jak upominkowy smakołyk. Niech to będzie coś pysznego, ale zrobionego w ten sposób, że po zjedzeniu zawartości opakowanie będzie mogło być wykorzystywane jeszcze przez długi czas. Najlepsze z pomysłów, jakie przychodzą mi do głowy po przekopaniu całego internetu to konfitury! Jeszcze jak jesteś kobietą, która uwielbia robienie własnych konfitur to będzie kwintesencja sama w sobie! Podaruj swoim gościom słoiczek dżemu włożony w mały gustowny słoiczek, który możesz spersonalizować np. za pomocą karteczki przymocowanej sznurkiem. To świetny sposób na dodanie mu uroku! Równie doskonałym pomysłem jest przekazanie do rąk gości słoiczka z miodem, wykonanego w podobny sposób jak dżem o którym wspomniałam. Herbata z miodem od pary młodej będzie przypominała o zabawie przez wiele długich wieczorów i poranków.

Najlepsze prezenty dla gości weselnych

Słodki podarunek dla gości weselnych

Oprócz ciasta, które i tak prawdopodobnie będziesz rozdawać z mężem wychodzącym gościom, warto pomyśleć o czymś specjalnym. Podobnie jak w przypadku słoiczków z miodem lub dżemem możesz przygotować deser. Mogą to być po prostu ciasteczka a może to być deser np.tiramisu. Ważną rolę odgrywa tu zapakowanie go! Nie zapomnij o specjalnym opakowaniu, żeby te ciasteczka w środku nabrały uroku oprócz tego, że będą smakować. Możesz zapakować je elegancko lub w zabawny sposób lecz zrób to z gustem! Jeśli masz na to trochę czasu możesz pomyśleć o karteczkach z podpisami dla każdego gościa 🙂

Najlepsze prezenty dla gości weselnych

Herbata lub kawa

Dla mnie to prezent perfekcyjny! Cóż ..co może bardziej ucieszyć kawosza jak nie kawa podarowana w pięknym opakowaniu? 🙂 To elegancki i pomysłowy sposób na podziękowanie za przybycie. Kawa lub dla osób, które jej nie piją herbata wciśnięte w małe szklane pojemniczki lub słoiczki a nawet papierowe tutki.  Przy parzeniu tego napoju i spijaniu go z pewnością w myśli pojawią się para młoda i wesele!

Najlepsze prezenty dla gości weselnych

Koc

Coś o może się przydać w chłodniejszy wieczór przede wszystkim w czasie wesela. Wiele osób po czasie zaczyna wychodzić przed sale i na pewno chętnie usiądą i okryją się miłym kocykiem. Po imprezie oczywiście zabiorą go do swoich domów. Najlepiej jak zdecydujesz się na wybór neutralnych kolorów koców, tak żeby pasowały do każdego wnętrza i mogły być w pełni praktycznym prezentem weselnym.

Najlepsze prezenty dla gości weselnych

Zastaw na kaca

Fenomenalny, prawda? Zestaw ratunkowy po mocno zakrapianym wieczorze doceni każdy strudzony zabawą gość weselny! Po przebudzeniu się, pierwsze co zrobi to spojrzy na mini zestaw, który dostał w prezencie od pary młodej uśmiechnie się i z wdzięcznością połknie zawartość. Do prezentu możesz dołączyć wiadomość z podziękowaniem lub śmieszny liścik.

Najlepsze prezenty dla gości weselnych

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Wpisz swoje imię