Najlepsze zdjęcia ślubne

Najlepsze zdjęcia ślubne

Zdjęcia ślubne niewątpliwie są jedną z najpiękniejszych pamiątek z najważniejszego dnia w waszym wspólnym życiu. Nie może zabraknąć wiecznej pamiątki w postaci fotografii z tak magicznego dnia jakim jest ślub. To one kilka lat później będą przywracały wspomnienia i uczucia, które ogarniały was w ten cudowny czas. Zarówno profesjonalizm zdjęć jak i odpowiednie ujęcia mają ogromne znaczenie dla odczuć jakie będą towarzyszyły przy ich oglądaniu. Wiele par liczy na profesjonalizm swojego fotografa i nie narzuca absolutnie niczego. Jednak jeżeli masz kilka swoich wymarzonych ujęć, które według Ciebie powinny być uwiecznione w szczególności, powiedz o tym osobie robiącej zdjęcia. Warto zrobić swoją listę zdjęć i ujęć absolutnie koniecznych, tworzących najlepsze zdjęcia ślubne.

Absolutne „must have” ujęć w ślubnej sesji zdjęciowej z imprezy weselnej.

Jeśli myślisz o ślubnych zdjęciach to bez wątpienia pomyślałeś o zdjęciach „must have” w dniu ślubu. Przeglądając internet i strony z tematyką ślubną, można zauważyć jaka jest tendencja w dziedzinie fotografii ślubnej. Często pytamy: „Jakie powinny być ślubne zdjęcia?”

W odpowiedzi na to pytania postanowiłam przygotować wam listę zdjęć, które uważam, że powinny pojawić się w albumie z napisem „ślubne fotografie”. Powiem wam, że w dniu ślubu jest mnóstwo wspaniałych chwil. A przebieg wesela i zabawy  mogą narzucać naprawdę wyjątkowe zdjęcia. I nigdy nie wiesz, co dostaniesz. Jest wiele momentów, które zdarzą się za każdym razem. „Możesz teraz pocałować pannę młodą” jest jednym z nich. Jednak są bardziej nieuchwytne momenty, jak na przykład, gdy pan młody czekając na swoją narzeczoną, gdy ona zbliża się do ołtarza. Ta lista jest jedynie ogólnym ustaleniem, powstałym przez obserwację zdjęć umieszczanych przez pary ze swojego wesela. Skorzystaj z tej listy lub stwórz własną idealną dla swoich oczekiwań. Jednak pamiętaj aby poinformować o niej swojego fotografa ślubnego.

A teraz przejdźmy do listy absolutnie obowiązkowych ujęć w dniu wesela którą stworzyłam. Zdjęcia ślubne „must have” muszą być zestawione z drugorzędnymi i trzeciorzędnymi chwilami. Momenty „obowiązkowe” będą bardzo widoczne, a ponieważ znikają tak szybko, twój fotograf musi być w stanie wysokiej gotowości. W dniu twojego ślubu myślę, że te zdjęcia opowiedzą większość historii.

1.zdjęcie zapowiadające dzień ślubu

Wschód słońca lub niebo. To może nie być oczywiste, ale uważam, że jedno świetne zdjęcie lokalizacji i nieba nad nim zapowiada początek dnia twojego ślubu. To zdjęcie tworzy scenę, buduje emocje, które mają się rozwinąć jak ten rozpoczynający się dzień, który będziecie wspominać przez resztę swojego małżeństwa (a przynajmniej każdego roku w rocznice!). Może to być także wasze wspólne zdjęcie przed całą ceremonia. Zanim zaczniecie się przygotowywać i ubierać w suknie i garnitury. Wasze ostatnie zdjęcie jako narzeczeństwo. Zapytaj o to swojego fotografa. Za 25 lat będziesz zadowolony, że to zrobiłeś, ponieważ każde zdjęcie na które spojrzysz będzie budziło wspaniałe wspomnienia i przytoczy sytuacje w której się w tym czasie znajdywaliście.

Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne

2. Panna młoda z mamą

Panna młoda poniżej na pierwszej fotografii właśnie otrzymała medalion ze zdjęciem swojego ojca. Zmarł kilka lat wcześniej. To była całkowita niespodzianka ze strony matki. Wspaniała jet także też reakcje tej drugoplanowej kobiety. Dać znać swojemu fotografowi, jeśli jest ważny moment. Może być tylko w jednym miejscu. Najlepsze zdjęcia ślubne to te które pokazują najwięcej emocji.

Najlepsze zdjęcia ślubneNajlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne

3. Ojciec panny młodej

Moment kiedy tata widzi swoją córkę w sukni ślubnej po raz pierwszy. To jest tak potężny moment. Ojcowie są zawsze najbardziej zdenerwowani i ukrywają to lepiej niż ktokolwiek inny, ale niektórzy mężczyźni nie są w stanie zapanować nad emocjami. W końcu ich ukochana córeczka wychodzi za mąż!

Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne

4. Droga do ołtarza

Chwila kiedy panna młoda zbliża się do ołtarza i czekającego tam na nią przyszłego życiowego partnera, należy do jednych z najbardziej emocjonujących. Nie tylko dla panny młodej. Co można zauważyć po reakcji młodego. Ta chwila jest konieczna do uchwycenia!

Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne

5. Pierwszy pocałunek

Słowa: „Możesz teraz pocałować pannę młodą” lub „Możesz teraz zapieczętować swoje śluby pocałunkiem” są najważniejszym wydarzeniem dnia. Cały stres znika. Zaczyna się nowe życie i cała zabawa.

Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne

 

6. Wyjście małżeństwa z kościoła

Zawsze jesteśmy gotowi na emocje, które można wypuścić, gdy para wychodzi z ceremonii. Weszliśmy jako para młodych, narzeczonych a wychodzimy z potężną więzią małżeńską. To niezwykle emocjonujące dla młodych jak i dla wszystkich zebranych gości. Dlatego w tej chwili warto skupić się na młodych a także na tym aby pokazać emocji osób towarzyszących. Oni też bardzo to przeżywają czego nie da się ukryć.

 

Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne

 

7.Pierwszy taniec

Pierwszy taniec jest zawsze momentem czułym. Z tego momentu także warto mieć kilka dobrych ujęć.

 

Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne Najlepsze zdjęcia ślubne

 

Jakie momenty z ceremonii i wesela chcielibyście mieć szczególnie uchwycone?

Źródło zdjęć: Pinterest

 

1 KOMENTARZ

  1. Nikt nie podaje w wątpliwość, że fotograf na weselu jest absolutnie niezbędny. Sama zamierzam znaleźć dobrego fotografa, z poleconego źródła, który stworzy dla mnie piękny reportaż ślubny, będący pamiątką na długie lata. A jak to jest z kamerzystą weselnym? Wiem, że teraz nie wszyscy Młodzi decydują się na usługi video, co dla mnie jest bardzo dziwne. Przecież film weselny pozwala na uwiecznienie wszystkich wyjątkowych emocji i chwil, które nie zawsze są dobrze widoczne na zdjęciach. Po drugie, nowoczesne filmy weselne to krótkie i dynamiczne teledyski, a nie nużace filmy, które ciągną się w nieskończoność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Wpisz swoje imię