Pizza znana na całym świecie pod tą samą nazwą. Chyba nie ma nikogo, kto chociaż raz w życiu nie spróbowałby pizzy. Jest fenomenem kulinarnym. Podawana w wielu różnych wykonaniach w przeróżny kombinacjach składników. Jej nieograniczona możliwość smaków i składników powoduje właśnie m.in. to, że dotrze ona do każdego smakosza. Uwielbiają ją niemal wszyscy, zaczynając od najmłodszych, a zwłaszcza oni! Zatem jeżeli jest taka niesamowita i wszyscy ją uwielbiają, dlaczego by nie dać jej do menu naszego wesela?

 

Pizza na weselu?

Czy pizza na weselu to dobry pomysł?

W czasach kiedy coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych zachowań, nic nie jest już wielkim zaskoczeniem ani niczym dziwnym. Zmiany w wystrojach sal w porównaniu z tymi sprzed lat, coraz odważniejsze kroki związane z organizacją wesela są spotykane praktycznie na każdym weselu. Wiele par szuka niekonwencjonalnych rozwiązań, które wyróżniłyby w szczególny sposób ich wesele. Oryginalność nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie. Myślę, że podanie gościom weselnym pizzy sprawi, że będą zaskoczeni, a zarazem ucieszeni, że mogą zjeść pizze na, którą większość z nich ma ochotę za każdym razem, jak o niej pomyśli.:)!

Jak zorganizować podanie pizzy na weselu?

Jak w ogóle zabrać się do tematu? Jak zorganizować upieczenie pizzy w tak dużej ilości? Po wyborze sali weselnej, podczas ustalania menu zapytajcie, czy restauracja/kuchnia, która ma przygotowywać dla was posiłki, jest odpowiednio wyposażona w piece do pieczenia pizzy i czy podejmą się takiego wyzwania? Jeżeli tak to świetnie! Jeśli jednak okaże się, że szanse są zerowe, nie załamujcie rąk! Wybierzcie swoją ulubioną pizzerię i złóżcie zamówienie z dowozem. Odpowiednio szybko uprzedzona pizzeria z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem. Kwestia dogadania terminu i godziny dostawy. Oczywiście uprzedźcie o waszym pomyśle dom weselny. Dobrze, aby dostawca pizzy podjechał od „zaplecza” i przekazał pudełka z ciepłą pizzą osobom na kuchni. Będą mogły ją wyciągnąć i przygotować do ładnego podania.

Jak podawać pizze na weselu?

Pizze można podawać na wiele sposobów, jednak najwygodniejszym i najkorzystniejszym będzie umieszczenie ich na osobnych stołach-coś w stylu szwedzkiego stołu. Nie będą zabierały dodatkowo miejsca, a goście nie będą „ściśnięci” przed nadmiar potraw. Poza tym widok kilkunastu bądź kilkudziesięciu pizz w jednym miejscy robi wrażenie!

pizza na weselupizza na weselu

Jaka pizza na wesele?

Oczywistym jest fakt, że każdy z nas ma swoje odmienne upodobanie kulinarne, a jednych kubki smakowe są bardziej wymagające od drugich. Jednak nie dajmy się zwariować. Przecież nie zamówisz 10 różnych rodzai pizzy! Pamiętaj, że oprócz niej będą także inne potrawy. Dla każdego znajdzie się coś dobrego 🙂 Jeżeli chodzi o pizze, to według mnie 4 różne rodzaje zdecydowanie wystarczą. Pamiętaj także o wegetarianach, jeżeli wiesz, że ktoś z zaproszonych nie jada mięsa. Nawet jeśli nie masz pewności, pizza z warzywami i zielenizną ma fanów również wśród osób lubujących się w potrawach mięsnych. Oprócz „zielonej” pizzy najpewniejsze okażą się także: standardowa z szynką i/lub kurczakiem, na ostro i mniejsza część zamówienia na słodko np. z ananasem.

Pizza a eleganckie wesel?

Pizza jest fast-foodem, więc pierwsze co większości z nas przychodzi na myśl to nie elegancja. Jednak jak dla mnie wizja eleganckiej, włoskiej restauracji, we wspaniałym, klimatycznym nastroju jest jak najbardziej przypisana właśnie do pizzy. To niesamowaty sposób na wprowadzenie niepowtarzalnych zapachów i wizualnych efektów na salę weselną. Dobrze przygotowanych stół np. z drewnianymi akcentami głównie pod pizzą lub na specjalnym metalowych stojakach, zapalone świece, akcenty dekoracyjne, oliwa oraz wino. To wszystko stworzy piękną i elegancką scenerię.

Jak zadbać o to żeby pizza była ciepła?

Wszyscy chyba zgodzimy się z tym, że pizza na ciepło smakuje najlepiej, prawda? Co zatem zrobić, aby nasi goście i my sami mogli cieszyć się smakiem ciepłej pizzy i ciągnącego się sera? Rozwiązanie jest bardzo proste. Istnieje wile możliwości. Najprostszym jest jednak skorzystanie z podgrzewaczy. Prościej mówiąc, pod pizzą umieszczamy świeczki, które cały czas będą utrzymywały temperaturę pizzy na formie.

pizza na weselu pizza na weselu pizza na weselu

źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Wpisz swoje imię