Rozważacie wesele bez alkoholu? Choć coraz więcej par decyduje się na bezalkoholową wersję swojej uroczystości, w naszym kraju wciąż uchodzi to za bardzo odważną decyzję. Młodzi obawiają się, jak zareaguje rodzina i jak ostatecznie będzie wyglądała impreza. Czy goście będą się dobrze bawić?

Bardzo możliwe, że nie jesteście w stanie tego przewidzieć. Zatem czy warto od tego uzależniać swoją decyzję?

Wesele bez alkoholu – co ludzie powiedzą?

Nic dziwnego, że macie takie obawy. Kultura picia powoli się zmienia i wielu parom po weselach zostaje mnóstwo wódki, ale większość wesel to wciąż suto zakrapiane imprezy. Młodzi ludzie nie są już zdziwieni takimi wyborami znajomych, ale dla starszych członków rodziny wesele bez alkoholu może wydawać się abstrakcją.

Nieważne, dlaczego rozmyślacie nad takim rozwiązaniem. Macie swoje powody! To normalne, że obawy o dobrą zabawę gości zaprzątają Wasze głowy. Chcecie uniknąć nieporozumień i mieć wspaniałe wspomnienia z jednego z ważniejszych dni w życiu. Warto spisać sobie plusy i minusy przemawiające za takim rozwiązaniem i sprawdzenie, czy jesteście gotowi na minusy.

Czy nie dlatego decydujecie się na wesele bez alkoholu, by oszczędzić sobie weselnych scen rodem ze słabego filmu? Być może widzieliście na weselach niejedno i chcecie, aby Wasz dzień wyglądał inaczej. A może kupując alkohol, kupujecie również święty spokój i jesteście w stanie przymknąć oko na ewentualne przykre sytuacje spowodowane zbyt dużą ilością procentów spożytą przez wujka?

Każda decyzja będzie słuszna, jeśli jest podjęta razem i we dwoje będziecie się jej trzymać.

Wesele bez alkoholu – decyzja i informowanie gości

Stało się i podjęliście decyzję: na Waszym weselu nie będzie alkoholu. Warto poinformować o tym gości, dzięki czemu nie będziecie musieli tłumaczyć się ze swojego wyboru już w trakcie uroczystości. Robiąc nieszablonową imprezę pewnie jesteście przygotowani na wiele rozmów na ten temat, ale warto to wszystko załatwić przed ślubem.

Może Ci się przydać również: Najlepsze prezenty dla gości weselnych

Wesele bez alkoholu – ryzyko

Czy jesteście gotowi na to, że goście mogą… przynieść własny alkohol? Niestety, bywa i tak: goście nie szanują decyzji młodej pary i postanawiają rozlewać procentowe napoje w pod stołami lub na tarasach. Najwytrwalsi udają się do pobliskich sklepów monopolowych.

To oczywiście nie jest Wasz problem, tylko świadczy o gościach, niemniej warto wziąć pod uwagę taką ewentualność i zawczasu przywyknąć do tej myśli, jeśli nie jesteście pewni, że goście dostosują się do charakteru imprezy.

Wesele bez alkoholu – atrakcje

Jeśli organizujecie małe przyjęcie po uroczystości w kościele lub USC, najwięksi rodzinni tradycjonaliści prawdopodobnie przełkną jakoś fakt, że na stołach nie pojawi się nic wyskokowego. W przypadku większej imprezy warto zadbać o atrakcje, które pozwolą rozerwać się nawet najbardziej zagorzałym wielbicielom suto zakrapianych zabaw.

Przede wszystkim zadbajcie o DJ-a lub zespół, który ma doświadczenie w prowadzeniu zabaw bez alkoholu i jesteście przekonani o jego umiejętnościach. To żadna sztuka rozkręcać imprezę, kiedy wszyscy na sali są w bardzo rozrywkowych nastrojach podrasowanych przez procenty. Wesele bez alkoholu to wyzwanie dla wodzireja!

Do atrakcji na bezalkoholowej zabawie można zaliczyć fotobudkę, pokazy taneczne albo mobilny bar, w którym barman będzie przygotowywał dla gości nietuzinkowe napoje.

Wesele bez alkoholu to wciąż niestandardowa decyzja młodej pary. W odpowiednim towarzystwie, z pięknymi atrakcjami i Waszym dobrym nastawieniem na pewno się uda!

Wpis powstał we współpracy z portalem ślubnym: slub-i-wesele.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Wpisz swoje imię