Zakup sukni ślubnejZaplanuj kupno sukni ślubnej

Kroki w kierunku planowania twojego wielkiego dnia mogą wydawać się nieskończone, zaczynając od momentu zaręczyn. Podczas gdy niektóre zadania należą do bardziej „logistycznej” kategorii, inne etapy to prawdziwie bajkowe momenty, o których planowaniu marzy każda kobieta. Wybór sukni ślubnej jest doświadczeniem, które należy do tej drugiej kategorii. W końcu, czego można nie lubić w balach, które sprawiają, że czujesz się piękna.

Podczas gdy większość z nas robi zwykłe zakupy, wpadając do ulubionych sklepów bez panowania, zakup sukni ślubnych wymaga go nieco więcej. Najlepiej zacząć zakupy 6-8 miesięcy przed datą ślubu, aby mieć czas na kilka zmian. Pamiętaj, aby zadzwonić wcześniej do sklepów, które zamierzasz odwiedzić. Przygotują dla ciebie spotkanie, aby pracownik sklepu detalicznego mógł Ci w pełni poświęcić uwagę i pomóc ci znaleźć strój swoich marzeń. Gdy już będziesz miała umówioną wizytę, zdecyduj, kto w tym dniu dołączy do ciebie (Mama, Siostra, przyjaciółka?) I upewnij się, że dzień jest zarezerwowany dla Ciebie w ich kalendarzach. Dobrym pomysłem jest także, aby wybrać się na spotkanie 5-10 minut wcześniej, abyś mogła przejrzeć sukienki, zanim dowiesz się o wszystkich szczegółach!

Zakup sukni ślubnej

Przygotuj się

Przygotuj jak najwięcej szczegółów odnośnie stroju który sobie zaplanowałaś. Nie martw się zbytnio o rozbieżność w wizji sukni ślubnej … wszyscy znamy kogoś, który wie dokładnie, co chce, i wychodzi z sukienką, która jest zupełnie inna. Więc dobrze jest pozostać otwartym! Nigdy nie wiesz, w czym najlepiej będziesz się, więc nie ustawiaj się w jednej kategorii sukienek.

Zakup sukni ślubnej

Kolejną ważną informacją, o której warto wiedzieć z wyprzedzeniem, jest budżet jakim dysponujesz na suknię. Nie ma nic gorszego niż zakochanie się w sukni, aby odkryć, że jest poza twoim zasięgiem cenowym. Nie wspominając o tym, że to strata czasu na przymierzanie sukienek, których nie kupisz. Dlatego od razu powiedz ile masz zamiar zapłacić.

Idealnie by było, aby ktoś zrobił kilka zdjęć pod różnymi kątami, abyś mógł zobaczyć, jak sukienka się prezentuje z każdej strony. Dobrze jest mieć te zdjęcia przy sobie gdy twoja suknia idzie na zmiany, abyś mógł zapamiętać każdy szczegół (tylko nie pozwól swojemu narzeczonemu na podglądanie zdjęć przed ślubem!)

Zakup sukni ślubnej

Nie ma znaczenia, czy wymarzyłaś sobie sukienkę z koronkami, ozdobami lub tiulem, jeśli dopasowanie jest niewłaściwe, nie będzie ona oddawać całego piękna. W dniu ślubu będziesz chciała czuć się komfortowo, bez ciągłego ustawiania i poprawiania sukni. Kiedy mierzysz sukienki podczas zakupów, zwróć uwagę na te, które podkreślają twoją sylwetkę i sprawiają, że czujesz się dobrze! Kiedy sukienka wygląda dobrze i pasuje do Ciebie, natychmiast poczujesz się wyjątkowo.

Zakup sukni ślubnej

Zakończ dzień świętowaniem.
Gdy wybierzesz swoją wymarzoną suknię, to znak, że nadszedł czas aby świętować! Zakończenie dnia zakupów uroczystym lunchem … i oczywiście szampanem to idealny plan.

Istotne jest także aby zjeść lekkie śniadanie przed zakupem sukni, aby nie czuć się zbyt pełną gdy próbujesz piękne sukienki. Zamiast tego, poczekaj z apetytem obiad w ulubionej restauracji w towarzystwie twoich doradców zakupowych. Ta czas kiedy będziesz mógł powspominać chwile z salonu sukien ślubnych i odpocząć, delektując się posiłkiem.

1 KOMENTARZ

  1. Cena to barierą dla niektórych nie do przejścia. Co do robienia zdjęć, spotkałam się, że można było zrobić fotkę tylko jedna przy danej sukni. Więc się miało tylko ogólny obraz tego, jak dziewczyna się prezentowała 🙂
    Przede mną jeszcze wybór sukni ślubnej, chyba tego najbardziej się obawiam 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Wpisz swoje imię